By Jānis Ziediņš, 11 years and 8 months ago

SKDS: Strauji samazinājies atbalsts jaunās bibliotēkas celtniecībai

Sabiedriskās domas pētījumu centra «SKDS» kārtējo reizi ir veicis aptauju par jaunās bibliotēkas ēkas celtniecības lietderīgumu.

Saskaņā ar «SKDS» šā gada martā veiktās aptaujas datiem vairs tikai 40% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka jaunās valsts bibliotēkas celtniecība tuvākajā laikā ir vajadzīga, bet 48% ir pretējās domās.

Vairāk informācijas www.apollo.lv/portal/news/articles/100933

Mans atbalsts pieder šiem 40%, un arī netiks mainīts. Uzskatu, ka jauna bibliotēkas ēka ir nepieciešama, un iecerētajā vietā un veidā. Esmu apmeklējis gan Britu bibliotēku, gan Berlīnes valsts bibliotēku, un tās ir lielas ēkas, ar plašām telpām un pozitīvu vidi informācijas ieguvei, mācībām, kā arī ļoti intensīvi apmeklētas.

Viens no lielākajiem maldiem ir, ka līdz ar digitalizāciju (un visu var digitalizēt..) bibliotēkas netiks apmeklētas. Digitalizācija ir līdzeklis kultūras mantojuma saglabāšanai, un plašākas pieejamības veicināšanai, bet ne fizisko grāmatu aizvietotājs.

No E-vēstnesī publicētā raksta «Kas notiek Latvijas bibliotēkās?»

Nacionālā bibliotēkas fiziskā un tehnoloģiskā infrastruktūra patlaban izvietota pilnīgi nepiemērotos apstākļos dažādās Rīgas vietās un būtiski traucē bibliotēkas saturisko attīstību, tādējādi LNB šobrīd nespēj kļūt par sabiedrisku un akadēmisku zinību centru, kāds vitāli nepieciešams Latvijai.

...

Gaismas pils projekta virzību nosaka likums «Par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanu». Pēdējo triju gadu laikā jaunās LNB projekts ir attīstīts tik tālu, lai to īstenotu gan no celtniecības, gan no bibliotēkas satura, tai skaitā digitālā attīstības, viedokļa. Bibliotēkas pamatakmeni plānots ielikt šā gada 18. novembrī.

Papildus informācija www.gaismaspils.lv

Technorati Tags: , , , , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​05/​30/​skds-strauji-samazinajies-atbalsts-jaunas-bibliotekas-celtniecibai/​trackback/