By Jānis Ziediņš, 11 years and 8 months ago

Lietotāji nemāk meklēt

Ieraksta vienu vai divus vārdus un meklē. Šāda ir vistradiconālākā pieeja lietotāju meklēšanas paradumiem.

Bloga Ninja.lv rakstā 20 padomi par to, kā efektīvāk meklēt Google sistēmā ir aprakstīti veidi kā labāk sameklēt informāciju. Lielāko daļu  no šiem ieteikumiem izmantoju arī pats, lai atrastu nepieciešamo. Taču uzskatu, ka liela daļa lietotāju nekad nevienu no šiem padomiem neizmantos.

Pēc maniem novērojumiem liela daļa bibliotēku apmeklētāju visbiežāk ieraksta meklētājā vienu vai divus vārdus, un pēc tam mēģina no šiem rezultātiem atrast nepieciešamo, kas aizņem daudz laika. Šāda pieeja ir gan lielajos meklētājos, gan bibliotēku elektroniskajos katalogos, un tikai mazs procents lietotāju izmanto detalizēto meklēšanu.

Piemēri no meklēšanas vārdiem:

Bažas rada tas, ka Google meklē visur (salīdzinoši - visos laukos), BIS Alise elektroniskajos katalogos pēc noklusējuma tiek meklēts laukā «autors», 8 valsts nozīmes bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā - «nosaukuma». Manuprāt, tas var radīt sajukumu lietotājam, jo viņa pieredze atbilst «ieraksti un meklē», līdz ar to autora laukā ierakstot «pasakas», maz ticams, ka rezultāts būs pozitīvs. Salīdzinoši Eiropas bibliotēkas portālā ir saglabāta Google-tipa pieeja - vienkāršā meklēšana tiek veikta visos laukos.

Technorati Tags: , , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​06/​22/​lietotaji-nemak-meklet/​trackback/