By Jānis Ziediņš, 11 years and 7 months ago

E-paraksts saņemts

Ja iepriekš rakstīju, ka uzaicinājumu var gaidīt līdz 90 dienām, tad realitāte bija patīkamāka. Ierakstītā vēstule ar pinkodu un uzaicinājumu tika atsūtīta 13 dienu laikā. Pinkods ar sešiem cipariem..

Piekrītu Jurģim Ķiršakmenim:

Seši cipari? Seši cipari PIN kodam? Kāpēc? Tas nodrošina lielāku drošību? Mūsdienu cilvēks taču spēj operēt tikai ar četru ciparu PIN kodiem (nu labi, elektroniskajam bankas konta kodu kalkulatoram ir pieci). Kāpēc e-paraksta viedkartei vajag sešus? Kārtējais manas sadalītās personības aspekts, kārtējais kods.

E-paraksts

17.jūlijā devos ar pasi uz pasta nodaļu «Sakta», Rīgā. Atkal kā pozitīvais moments jāmin, ka viedkartes saņemšanas process neaizņēma vairāk par 5 - 10 minūtēm ar visu gaidīšanu rindā. Uzrādot pasi, bija jāparaksta divpusējs līgums. Pēc tam saņēmu savu e-paraksta viedkarti, kompaktdisku un apsveikumu ar elektroniskā paraksta saņemšanu.

e-paraksta CD

Informācija par e-parakstu kompaktdiskā

Bet diemžēl tālāk par viedkartes saņemšanu netiku. Instalējot un konfigurējot (ne īpaši vienkāršs process) datoru darbam ar e-parakstu, Windows Vista spītīgi atteicās uzinstalēt GemPlus draiverus, līdz ar to e-parakstu lietot nav iespējams. Atbalsta dienests atbildēja, ka draiveri vēl nav pieejami, un pie tā tiek strādāts.

Turpinājums sekos.

Technorati Tags: , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​07/​18/​e-paraksts-sanemts/​trackback/