By Jānis Ziediņš, 11 years and 10 months ago

Tavas prezentācijas internetā

Kā esmu novērojis, pēc dažādiem semināriem un konferencēm, lektoru prezentācijas elektroniskā formā tiek ievietotas mājas lapā, parasti MS Powerpoint formātā, vai dažos gadījumos arī PDF formātā. Šāda pieeja vairs neatbilst Web 2.0 prasībām, jo, lai prezentāciju varētu apskatīt, tā ir jālejupielādē uz sava datora, jābūt ppt vai pdf failu skatītājam, un bieži failu izmērs ir paliels pat priekš ātra interneta pieslēguma.

Slideshare

Tāpēc ir radīti servisi ērtai prezentāciju publicēšanai. Viens no tiem ir Slideshare.net (www.slideshare.net) Šī bloga ilglaicīgākie lasītāji noteikti ir pamanījuši jau manis publicētās prezentācijas, kuras var apskatīt uzreiz pārlūkprogrammā, neveicot lejupielādi.

Slideshare piedāvātais serviss ir vienkāršs - lietotājs reģistrējas un veic savu prezentāciju ielādi, ko pēc tam Slideshare pārveido atbilstošā formātā, un pēc brīža tā jau ir pieejama apskatei. Papildus ir iespējams izveidot aprakstu, uzlikt lejupielādes ierobežojumu, pievienots tagus, kā arī norādīt CreativeCommons licences veidu.


Kad prezentācija ir veiksmīgi pievienota, to ir iespējams ievietot mājas lapā jau ar Slideshare sagatavotu kodu, kā arī norādīt tiešo saiti. Papildus ir jau visur esošās Web 2.0 iespējas šo prezentāciju pievienot dažādiem citiem servisiem, kā piemēram, Facebook, MySpace, Blogger, u.c.
Slideshare

Šāds serviss prezentāciju publicēšanai ir noteikti ērtāks un vienkāršāks. Un kāpēc gan, lai katram semināram neizveidotu savu lietotāju Slideshare, tādējādi apkopojot semināra prezentācijas vienā vietā?

Manis pievienotās prezentācijas ir iespējams apskatīt adresē www.slideshare.net/janisz

Technorati Tags: , , , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​08/​28/​tavas-prezentacijas-interneta/​trackback/