By Jānis Ziediņš, 11 years and 5 months ago

Kur sākt rakstīt blogu

Internetā ir daudz gan populāras, gan mazāk populāras tīmekļa vietas, kur jebkurš interesents var izveidot savu blogu vienkārši reģistrējoties jau gatavā blogu platformā.

Visbiežāk secība ir šāda:

  1. reģistrējamies
  2. izveidojam bloga nosaukumu, aprakstu, u.c.
  3. izvēlamies kādu no jau pieejamajiem dizaina variantiem
  4. sākam blogot!

Tuprinājumā īsumā par divām dažādām blogu platformām, kuras ir ļoti populāras Latvijā un pasaulē, kā arī ir pieejamas ar latviešu valodas interfeisu.

Blogger.com (www.blogger.com)

Blogger.com

Google paspārnē nonākusi blogu veidošanas vieta, ar latviešu valodas interfeisu, un var teikt, ka populārākā vietne Latvijas bibliotēku blogiem. Kā jau ar lielāko daļu no dažādiem Google produktiem, arī šo ir iespējams pieslēgt jau pie esoša Google konta, kas rada iespēju lietot dažādus pakalpojumus (Blogger.com, Gmail.com, Youtube.com) ar vienu un to pašu lietotājvārdu. Patīkami, ka Blogger.com iepazīstina jaunu lietotāju latviski ar blogu veidošanas būtību 7 soļos, īsos un vienkāršos aprakstos - www.blogger.com/tour_start.

Lietotājs iegūst saiti uz blogu formā vards.blogspot.com


Wordpress.com (lv.wordpress.com)

Wordpress.com

Faktiski viena no populārākajām blogu vietnēm pasaulē. Apzināti gan piedāvāju saiti uz latviešu komūnu Wordpress.com saimē, jo tādējādi lapa ir pieejama latviešu valodā, bet tomēr ne līdz galam iztulkota. Diemžēl nav pieejams tulkots ceļvedis blogu pasaulē un iespēju apraksts, taču vadoties pēc pieredzes, Wordpress.com uzskatu par labāko blogu veidošanas rīku.

Wordpress brīvpieejas programmatūra tiek izmantota arī šim blogam. Kā mīnusu gan Blogger.com, gan Wordpress.com var minēt, ka blogu fiziskā atrašanās vieta ir ārzemēs, kas nozīmē, ka reizēm interneta sakaru problēmu dēļ piekļuve tiem var būt apgrūtināta vai lēnāka nekā Latvijā esošajām lapām.

Reģistrējoties, lietotāja bloga adrese tiek veidota pēc formas vards.wordpress.com

Papildus informāciju par blogiem var izlasīt http://lv.wikipedia.org/wiki/Blogs , kā arī labs raksts par blogošanu ir izdevies Artūram Mednim - Ko darīt, ja tev vēl nav sava bloga…

Sākt blogot nebūt nav sarežģīti.

Technorati Tags: , , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​09/​06/​kur-sakt-rakstit-blogu/​trackback/