By Jānis Ziediņš, 11 years and 5 months ago

Regulāra satura radīšanas problēmas

Lai arī rakstīju, ka izveidot jaunu blogu ir vienkārši, realitātē tas nozīmē tikai labu tehnisko līdzekļu pieejamību tā radīšanai.

Saturs. Saturs ir karalis. Un šī ir būtiskākā problēma. Nevar izveidot vienkārši mājas lapu vai blogu, ja tajā pēc tam nebūs satura, kas liks apmeklētājiem uzzināt vairāk. Otrs negatīvais variants ir, kad saturs tiek atjaunots ļoti reti. Tādā gadījumā lietderīgāk ir lapu veidot statisku.

Pētnieciskā nolūkā nolēmu apskatīt bibliotēku mājas lapu aktualitāšu atjaunošanas regularitāti. Veicu meklēšanas pieprasījumu Google meklētājā «bibliotēka» un pēc nejaušības principa izvēlējos dažas lapas:

  1. Latvijas Nacionālā bibliotēka - nav skaidrs, kad pēdējo reizi atjaunota informācija
  2. Rīgas Centrālā bibliotēka - atjaunota informācija 04.09.2007.
  3. Ventspils bibliotēka - nav skaidrs, kad atjaunota informācija - ziņas ir ar nākotnes datumiem, taču aktuālas
  4. Jelgavas Zinātniskā bibliotēka - nav skaidrs, kad atjaunota informācija - ziņas ir ar nākotnes datumiem, taču aktuālas
  5. Preiļu bibliotēka - atjaunota informācija 29.08.2007.
  6. Bauska Centrālā bibliotēka - atjaunota informācija 13.06.2007

Kā redzams, rezultāti ir dažādi. Pārskatot arī citas mājas lapas manāmas gan regulāri atjaunotas lapas, gan arī «aizmirstas». Kopumā rezultāts tomēr ir vairāk pozitīvs, nekā negatīvs, kas iepriecina, jo ir deizgan bieži redzēta situācija, kad tiek izveidota laba mājas lapa, taču tālāk nekas nenotiek.

Būtiski tomēr ir kādā veidā tiek organizēta mājas lapas atjaunošana, cik sarežģīta tā ir (tehniskā platforma), un cilvēkresursu pieejamība. Nedomāju, ka kultūras iestādēs nekas nenotiek, par ko nevarētu informēt tās apmeklētājus un interesentus.

Iespējams, ka ir nepieciešams mainīt informācijas pasniegšanas veidu un pieeju, izveidojot statisku mājas lapu, un informāciju par jaunumiem pasniegt blogā - īsi, neformāli, taču regulāri un tehniski vienkārši. Blogi pēc to būtības tomēr ir mazāk formāli, un informācija var nebūt «sausa», balstīta uz faktiem.

Technorati Tags: , , , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​09/​11/​regulara-satura-radisanas-problemas/​trackback/