By Jānis Ziediņš, 11 years and 10 months ago

Jaunākās grāmatas un RSS

Viena no funkcijām, kas pietrūkst bibliotēku informācijas sistēmas Alises elektroniskajos katalogos, ir jaunāko pievienoto grāmatu saraksts RSS padeves veidā. Lai tādu izveidotu, nācās pielietot jau iepriekš aprakstītās Feed43.com iespējas.

Būtiskākā problēma bija atrast precīzu saiti ar mainīgajiem, kas katalogā parāda jaunākās grāmatas pēdējās 30 dienās. Ogres Centrālās bibliotēkās gadījumā tā veidojas šādi:

http://online.ocb.lv/alise/alise3i.asp - kataloga adrese

?critattr=NEWS_n&critval=%23%C4%81%2330 - mainīgie, kas apzīmē kā notiek atlse

&opty=3&srchty=1&opty=5&Order=4&AscDesc=desc - informācijas sakārtošana, lai pēdējie pievienotie būtu saraksta augšā

&=lv - valodas izvēle katalogam

http://online.ocb.lv/alise/alise3i.asp?critattr=NEWS_n&critval=%23%C4%81%2330&opty=3&srchty=1&opty=5&Order=4&AscDesc=desc〈=lv

Pēc šādas shēmas, jaunāko grāmatu atlases saiti var izveidot jebkuram bibliotēku sistēmas Alise elektroniskajam katalogam, nomainot tikai kataloga saites daļu, piemēram, no online.ocb.lv uz katalogs.elimbazi.lv. Problēma, gan ko manīju - daudzas datubāzes nav pārindeksētas, un ieraksti uzrādās tukši, līdz ar to nav iespējams korekti nolasīt pēdējās pievienotās grāmatas.

Tālāk, šo saiti ir jādod feed43.com servisam apstrādei.

Feed43.com Step 1

Adress laukā ievietojam sagatavoto kataloga adresi, encoding ir utf-8, un spiežam Reload, kā rezultātā, ja viss ir kārtībā, tiek uzrādīts lapas saturs.

Otrais solis ir izgūt pareizos datus no lapas satura. Šajā gadījumā t0 daļu, kas attiecas uz jaunākajām grāmatām.

Feed43.com Step 2

Global Search Pattern: <!-- BiblVirt Atlasito katalogu saraksts -->{%}<!-- BiblVirt PrevNext --> (kurā daļā atrodas vajadzīgie dati)

Item (repeatable) Search pattern: <TD colspan=2 class='reportText_1LM'>{%}</TD><TD width=»20»>{%}Ident={%}&{%}</TD> (dati, kuri ir regulāri jeb tiks izmantoti kā ziņas)

Tālāk jāspiež «Extract», un ja viss ir veiksmīgi, tad tiek parādīta atlasītā informācijas, sadalīta pa vienībām jeb grāmatām.

Derīgās daļas no atlasītā -{1} - grāmatas nosaukums, autors u.c. {3} - unikālais identifikators

Trešais solis ir noformēt RSS ziņu.

Feed43.com Step 3

Feed title: barotnes nosaukums

Feed link: barotnes saite (pēc izvēles - vai bibliotēkas mājas lapas adresi, vai kataloga, vai atlasīto grāmatu saiti)

Feed description: barotnes apraksts

Item Title template: {1} (jāievieto pirmais mainīgais, kas ir informācija par grāmatu)

Item Link template: http://katalogs.ocb.lv/alise/alise3i.asp?Ident={%3}&catalogue=13&P4=2&opty=21 (jāievieto trešais mainīgais - veidojam saiti, kas veid uz konkrētās grāmatas bibliogrāfisko aprakstu un parāda eksemplārus.)

Feed43.com Step 4

http://katalogs.ocb.lv/alise/alise3i.asp?Ident=1060169&catalogue=13&P4=2&opty=21

Spiežam «Preview» un pārbaudam vai viss kārtībā. Feed43.com piedāvā iespēju nosaukt RSS barotni saprotamā veidā, piemēram, Ogres CB elektroniskā kataloga jaunāko grāmatu RSS barotne ir: http://feed43.com/katalogs-ocb-lv.xml

Feed43.com serviss barotni mēģinās atjaunot reizi 6 stundās, līdz ar to nekāda papildus noslodze serverim netiks radīta.

Ja kādam ir kādi jautājumi, vai rodas problēmas RSS barotņu veidošanā, lūdzu, komentējiet, vai sūtiet e-pastu uz janisz@gmail.com

Technorati Tags: , , , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​09/​19/​jaunakas-gramatas-un-rss/​trackback/