By Jānis Ziediņš, 11 years and 5 months ago

Vai kāds vēl izmanto Latne.lv?

Latne.lv

Pētot dažādus meklētājus, nejauši sanāca apmeklēt Latne.lv (bijušais siets.lv). Manuprāt, pirms Google ēras tas bija spēcīgs Latvijas interneta meklētājs, taču acīmredzot nav izturējis konkurenci. Papētot visiem pieejamo statistiku, veicu salīdzinājumu pa gadiem (2005, 2006, 2007), par pamatu ņemot augusta mēnesi.

Latne.lv pieprasījumi

Latne.lv unikālie lietotāji

Kā redzams, tad unikālo lietotāju skaits 2007. gadā salīdzinot ar 2005.gadu ir samazinājies gandrīz 10 reizes, bet mazliet dīvaini ir tas, ka pieprasījumu skaits šiem gandrīz 10 reizes mazāk unikālajiem lietotājiem ir pat lielāks nekā 2005.gadā.

Latne.lv pluss noteikti ir meklēšana Lursoft datubāzēs, taču ne Latvijas internetā. Man pieejamo mājas lapu statistikā atsauces no Latne.lv ir ļoti reti. Pamēģinot dažādus atslēgvārdus Google un Latne, rezultāti atšķirās būtiski - par labu pirmajam.

Interesanta sadaļa, kuru aplūkoju tuvāk, ir «Bibliotēka». Kā rakstīts lapas apakšā:

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Valsts arhīvu speciālā bibliotēka un Jelgavas Zinātniskā bibliotēka
Meklēšanai pieejami dati par 202,037 grāmatām.

Tātad, veicam mūžseno testa meklējumu ar atslēgvārdu «Rainis». Pirmie 17 rezultāti no Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas, ar saitēm, kas ved uz elektroniskā kataloga ierakstu - lietotājam ne īpaši draudzīgu, piemēram, http://alise.jzb.lv/alise/aprskat.asp?Ident=9942223

meklešana latne

Meklēšanas rezultāti

Tālāk seko vienkārši ieraksti no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kuri neved nekur, bet Latne piedāvā meklēt papildus informāciju laikrakstos, internetā, kā arī autorus - personās. Šāda integrācija ir pozitīva, bet lielākajā vairumā gadījumu meklējot Raini, nedod nekādus rezultātus.

Vissliktāk ir ar Valsts arhīvu speciālās bibliotēkas rezultātiem, jo saites, kas teorētiski eksistē, neved nekur, jo iemesls pavisam vienkāršs - elektroniskais katalogs ir mainījis IP adresi. Izmaiņas ir vienā ciparā.

Būtība, šāda sadaļa ir diezgan līdzīga Google Scholar iespējām un varētu būt populāra bibliotekāru vidū, taču netiek attīstīta, un izskatās, ka nav arī aktuāla/aktualizēta. Diemžēl.

Par Lursoft plāniem attiecībā par Latnes iespējām variet izlasīt interviju žurnāla Sakaru pasaules 2007.gada 1.numurā - intervija ar SIA Lursoft IT valdes locekli Ainaru Brūveli.

Technorati Tags: , , , , , , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​09/​21/​vai-kads-vel-izmanto-latnelv/​trackback/