By Jānis Ziediņš, 11 years and 4 months ago

Bibliotēkas (2.0) mājas lapa

Pēdējā laikā īpašu vērību esmu pievērsis Latvijas bibliotēku mājas lapām, un domāju, ka esmu apskatījis tās visas. Šajā bloga ierakstā gan neapskatīšu to plusus un mīnusus, bet mēģināšu uzdod vairāk retoriskus jautājumus par to, kādām vajadzētu būt bibliotēku mājas lapām.

Šobrīd faktiski visas bibliotēku mājas lapas ir vienvirziena, neļaujot to apmeklētājiem piedalīties satura veidošanā. Mūsdienu tīmeklī liels uzsvars tiek likts tieši uz lietotāja iespēju «piedalīties» satura veidošanā, kas veicina viedokļu apmaiņu.

go2web20

www.go2web20.net

Ko vēlas bibliotēkas mājas lapas lietotājs?

  1. Jaunumus?
  2. Informāciju par bibliotēku?
  3. Komentēt rakstus?
  4. Pievienot informāciju, iezīmes?
  5. Meklēt katalogā?
  6. Skatīties (un pievienot?) attēlus?
  7. RSS iespējas?
  8. Pieeju pilnteksta datubāzēm?
  9. Lasīt bibliotēku blogus?
  10. Palīdzības sistēmu bibliotēku pakalpojumiem?
  11. Labākas saziņas iespējas (Skype, Meebo?) ar bibliotēku?
  12. Mājas lapas personalizāciju?
  13. Vietējās (Pilsētas, pagasta, novada) ziņas?

   Apzināti visu rakstīju jautājumu formā, jo manuprāt, ideālas bibliotēkas mājas lapas definīcija vēl nav. Manuprāt, bibliotēkām ir jāmainās ne tikai fiziskajā telpā piemērojoties lasītājam, bet arī virtuālajā, tādējādi izmantojot jau esošos, populāros servisus, kas lietotājam ir pazīstami, kā arī piedāvājot savus.

   Tā kā brīvajā laikā «būvēju» kādas bibliotēkas mājas lapu, labprāt lasītu komentārus par iespējām un informāciju, kas nepieciešama bibliotēkas mājas lapas apmeklētājam.

   Technorati Tags: , , , , , , , ,

   No comments

   Be the first to write a comment on this post.

   Write a comment

   If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

   * Required fields

   You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

   No trackbacks

   To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​10/​02/​bibliotekas-20-majas-lapa/​trackback/