By Jānis Ziediņš, 11 years and 4 months ago

Kur palicis augstskolu un speciālo bibliotēku kopkatalogs?

2006.gada sākumā tika izveidots virtuālais augstskolu un speciālo bibliotēku kopkatalogs Alises.lv

Augstskolu un speciālo bibliotēku kopkatalogs

Kopkatalogs piedāvā 13 Latvijas augstskolu un speciālo bibliotēku virtuālo kopkatalogu, kas veidots bibliotēku informācijas sistēmā ALISE. Katra bibliotēka kopkatalogā piedalās tikai ar vienu katalogu. Pārējos bibliotēku katalogus un plašākas meklēšanas iespējas var iegūt, pārejot uz konkrēto bibliotēku.

Šāds vienots katalogs ar augtskolu un speciālo bibliotēku pieejamo informāciju, manuprāt, ir noderīgs. Taču pārsteidz saite www.alises.lv sākumlapā, kas ved nevis uz virtuālo kopkatalogu, bet gan Liepājas Pedagoģijas akadēmijas elektronisko katalogu.

Saite uz virtuālo kopkatalogu

Pēc rūpīgākas izpētes tomēr izrādījās, ka kreisajā malā viena starp vairākām saitēm ir īstā - http://alise.lieppa.lv/alise/alise3i.asp?virtcatowner=yes kas ved uz bibliotēku kopkatalogu ar iepriekš aprakstītajām meklēšanas iespējam. Šeit var izvēlēties, kurās bibliotēkās meklēt, kā arī meklēšanas kritērijus. Pamēģināju kritēriju «Rainis» - rezultātu atlase notiek.

Šāda veids ar nepareizu saiti kataloga izmantošanu noteikti nepalielina, un var radīt potenciālas problēmas tā iespējamajiem apmeklētājiem, kas atverot nesaņem to, ko gaidījuši. Diemžēl mājas lapā neatrodu e-pasta kontaktus, lai varētu informēt par problēmu.

Technorati Tags: , , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​10/​09/​kur-palicis-augstskolu-un-specialo-biblioteku-kopkatalogs/​trackback/