By Jānis Ziediņš, 11 years ago

Atrodi savu vecvecvecvectēvu Radurakstos

Latvijas Valsts arhīviem publiskota jauna mājas lapas versija - www.arhivi.gov.lv

Latvijas Valsts arhīvi

Iepriekšējā lapas versija nebija mainīta kopš 2003.gada, un atjaunotā ir būtisks solis uz priekšu. Dizains ir vienkāršs, bet patīkams. Kā plus jāmin arī pārējo arhīvu lapu atjaunošana vienotā stilā ar galveno arhīvu lapu (bet ar savu stilu) .

Informācijas apjoms pirmajā lapā ir diezgan liels, un sākumā nepieciešams mazliet laiks lai tajā noorientētos. Pie nepatīkamajām lietām vēl jāpieskata citu arhīvu mājas lapu atvēršanās jaunā pārlūkprogrammas logā.

Atrodi savu vecvecvecvectēvu

Bet atgriežoties pie virsraksta - jaunajā lapā ieraudzīju informāciju par arhīvu uzsākto projektu «Raduraksti», kas plānots kā nozīmīgs rīks ciltskoku, cilts vēstures, dzimtu, atsevišķu ģimeņu un personu izcelšanās un to radniecības pētīšanai.

Projekta galvenais mērķis - izmantojot moderno informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas, izveidot un uzturēt tiešsaistē pieejamus resursus ģenealoģiskajiem pētījumiem, vienlaicīgi nodrošinot mūsdienām atbilstošu dokumentu saglabāšanas procesu risinājumu.

www.arhivi.lv/index.php?&927

Raduraksti

Seminārā Kultūras mantojums digitālā vidē sanāca noklausīties prezentāciju par šo projektu, kā arī redzēt testa versiju. To var apskatīt šeit: arhiv3.interfeis.lv/lv (Pieejamas 104518 bildes, kas kopā ir 61.1 GB)

Prezentācijā gan tika minēts, ka latviešiem, dēļ uzvārdu neesamības, būs grūti izsekot tāltālā pagātnē savu ciltskoku, kā arī problēmas var sagādāt vecās drukas lasīšana. Izlasiet pamācību, un sāciet meklēt

Technorati Tags: , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​11/​06/​atrodi-savu-vecvecvecvectevu-radurakstos/​trackback/