By Jānis Ziediņš, 11 years and 3 months ago

Bibliotēka nav tikai jaunākās tehnoloģijas

9.novembrī, pēc ēkas renovācijas Cēsu ielā 4, tika atklāta Valmieras integrētā bibliotēka. Tā ir Latvijā jauna pilsētas un reģionālās augstskolas bibliotēku sadarbības forma, un tajā vienuviet būs pieejami Vidzemes augtskolas, kā arī Valmieras pilsētas bibliotēku krājumi, tostarp bērnu literatūra.

Valmieras integrētā bibliotēka

Attēla autors šeit un turpmāk Anda Kurzemniece

ViA ēkas Cēsu ielā 4 renovācijas projekts trijās kārtās īstenots no 2004. gada novembra. Tā laikā izbūvēts un labiekārtots ViA pagrabstāvs un trešais stāvs, izveidojot studiju vietas informāciju tehnoloģiju studentiem, uzcelta ViA konferenču zāle ar 234 sēdvietām un paplašināta bibliotēka.

www.biblioteka.lv/Zinas/Lists/Posts/Post.aspx?ID=99

Bibliotēkas atklāšana līdzīga citām atklāšanām, ar daudz sveicējiem un runātājiem, tajā skaitā Finanšu ministru Oskaru Spurdziņu, kurš savā runā uzsvēra, ka Gaismas pils projekts tiks īstenots.

Jaunās bibliotēkas telpas ir patīkamas, gaišas, plašas un apmeklētājiem ērti pieejamas. Ir iespēja arī iegūt zināšanas, netraucēti no pārējiem lasītājiem, mazos «kabinetiņos», kur ir dators ar interneta pieslēgumu. Noteikti noderīgi studentiem, gatavojot bakalaura vai maģistra darbus. Mazajiem lasītājiem ir savas telpas, kas iekārtotas bērniem atbilstoši, un košākām krāsām.

Jaunas, uzlabotas un funkcionālas telpas bibliotēkai, manuprāt, ir pozitīvs attīstības solis, ar iespēju moderni mainīties, sakārtot tās vidi, un kļūt tuvākai lasītājiem. Jo tehnoloģijas seko pēc tam, un tās ir jāizmanto cilvēku labā, nevis cilvēkiem jāpakļaujas tehnoloģijām.

Turpinājumā attēlu slaidšovs no jaunās bibliotēkas atklāšanas.

Technorati Tags: , , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​11/​14/​biblioteka-nav-tikai-jaunakas-tehnologijas/​trackback/