By Jānis Ziediņš, 11 years and 2 months ago

Online Information 2007: pirmā diena

4.decembris - konferences pirmā diena. Jau iepriekšējā ierakstā rakstīju par Jimmy Wales ievadrunu, tad jāteic, ka kopumā izdevās noklausīties 9 dažādas uzstāšanas.

Jimmy Wales

Konferencē katra diena ir sadalīta pa 3 lieliem tematiem, un tie vēl ir sadalīti sesijās. Tādējādi, lai arī gribētos apmeklēt pēc iespējas vairāk un dažādas prezentācijas, tas fiziski nav iespējams. No katrām trīs sesijām vienlaicīgi jāizvēlas viena svarīgākā. Mana 4.decembra izvēle:

 1. Bibliotēka 2.0 - fakts vai izdomājums?
 2. Kas jauns meklētāju pasaulē?
 3. Web 2.0 darbībā

Pozitīvs moments gan ir konferences dalībnieku nodrošināšana ar faktiski visu runātāju prezentācijām un runām iespiestā formātā, 227.lappušu kopskaitā.

Īss ieskats labākajās prezentācijās:


A Tech Forecast: Library 2.0 in the Real World Stephen Abram, Vice President of Innovation, SirsiDynix, USA

Savā runā autors lielu uzsvaru veltīja Web 2.0 tehnoloģijām un to nākotnei. Tehnoloģijas, kas daudziem lietotājiem jau ir pierastas, un ikdienišķas, bibliotēkās vēl tikai šobrīd lēnām tiek adaptētas. Un Bibliotēka 2.0 nav tikai tehnoloģijas. Tie ir arī Bibliotekāri 2.0, kuriem šīs tehnoloģijas ir jāpielieto, jāapgūst, un jāiet līdzi laikam, jo lietotāji kļūst arvien prasīgāki. Tādājādi arī no bibliotēkām sagaida jau pierasto tehnoloģiju pielietojumu un pieredzi.

Konteksts ir karalis, nevis saturs.

Stīvena Abrama blogs http://stephenslighthouse.sirsi.com/

Mina bibliotek.se - a library web site of the future Robert Rosth, Editor, minabibliotek.se

Ļoti interesanta prezentācija par zviedru projektu. Mana bibliotēka (minabibliotek.se) ir Umea reģiona bibliotēku lapa. Tajā ir integrēts:

 • elektroniskais katalogs
 • tagi
 • komentāri
 • sociālais tīkls
 • interešu grupas
 • forums

Tā galvenie mērķi - būt:

 • inovatīvam
 • informatīvam
 • intuitīvam
 • interaktīvam

Viens no galvenajiem ieguvumiem - paņem grāmatu jebkurā bibliotēkā, un atdod grāmatu jebkurā bibliotēkā.

Patiesībā šādu shēmu var realizēt arī Latvijā - viena rajona, novada, vienas sistēmas ietvaros (vai varbūt šāda iespēja jau darbojas?). Lielākā problēma gan tomēr ir elektronisko katalogu (gan Aleph, gan Alises) integrēšana mājas lapās un loģistikas pakalpojumi. Nedomāju, ka tas ir vienkārši un ar minimāliem līdzekļiem izdarāms.

Tomēr, maziet ir savādi, ka konkrētais projekts Minabibliotek tiek parādīts kā tipisks Bibliotēka 2.0 veidojums. Paskatoties uz pakalpojumu un iespēju kopumu tā ir moderna mājas lapa vai portāls, ar lietotāju līdzdalības iespējām, un visticamāk, ka lielākajai daļai jaunās paaudzes (digitālajai paaudzei) tas nebūs nekas īpašs - komentāri, vērtējumi, tagi, draudzēšanās. Tomēr bibliotēku pasaulē tas ir jaunums un iešana līdzi laikam.

Flickr foto galerija no Londonas apskatāma šeit: www.flickr.com/photos/janisz/sets/72157603374792972/

Technorati Tags: , , ,

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2007/​12/​05/​online-information-2007-pirma-diena/​trackback/