By Jānis Ziediņš, 11 years and 1 month ago

Grāmata par Google - «Meklēšana»

Pie Māra izlasīju par grāmatu «Meklēšana», un nolēmu to iegādāties savā īpašumā.

Mani jau sen saista Google attīstība un izaugsme, tāpēc ar interesi izlasīju visu dažās dienās. Kā raksta The Wall Street Journal:

Šis ir aizraujošs stāsts, un Batela kungs pastāsto to lieliski.

Meklēšana. Džons Batels.

Grāmata nav tikai par Google attīstību, bet arī par to kā ir mainījusies meklēšanas pasaule kopš Google radās. Atceros, ka sen atpakaļ lietoju tādu meklētāju kā Altavista.net, bet pavisam nemanot notika pāreja uz Google.com, kas noteikti ir meklētājs Nr.1. Tomēr ir, kas mēģina rast citu pieeju meklēšanai, un viens no tiem ir Jimmy Wales ar atvērtās pieejas meklēšanu Search Wikia.

Grāmatas autors Džons Batels apraksta gan filozofiskus apcerējumus par meklēšanas ietekmi uz sabiedrību un kultūru, gan nākotni.

Saiti pēc saites, klikšķi pēc klikšķa meklēšana veido, iespējams, ilgdzīvojošāko, iespaidīgāko un nozīmīgāko kultūras artefaktu cilvēces vēsturē: Nodomu datu bāzi. Tātad Nodomu datubāze ir katras jebkad ievadītās meklēšanas rezultātu kopums, katrs jebkad pieprasītais rezultātu saraksts un katrs meklēšanas ceļš, kas pieņemts kā rezultāts. Tā mīt daudzās vietās, bet īpaši apjomīgs šīs informācijas daudzums ir trijās vai četrās vietās - AOL, Google, MSN, Yahoo. Kopumā šī informācija attēlo posttīmekļa kultūras vēsturi reālā laikā - milzīgu vēlmju, alku un vajadzību klikšķi secību datu bāzi, kurā visu to var atklāt, izsaukt, arhivēt, sameklēt un izmantot dažādiem mērķiem.

Kā vienīgo mīnusu šai grāmatai var minēt to, ka tā ir sarakstīta par laika posmu līdz 2005.gadam, līdz ar to nebūs pieminēti paši jaunākie fakti, taču tas neliedz iepazīties un izprast vēsturi. Google šodien visi pazīst ļoti labi.

Grāmatu var iegādāties Atena.lv, JR.lv vai ieskatīties bibliotēkā.

Izlasiet arī stāstu «Izgūglēts» .

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​01/​24/​gramata-par-google-meklesana/​trackback/