By Jānis Ziediņš, 11 years ago

Prezentācija par Bibliotēka 2.0 ne-konferencē Barcamp Baltics 2008

9.februārī jauno mediju ne-konferences BarCamp Baltics 2008 ietvaros uzstājos arī ar savu prezentāciju «Libraries in Web 2.0 world».

Ne-konference nozīmē, ka Barcampā izpaliek tādi formāli konferences kritēriji kā iepriekšuzaicināti runātāji ar prezentācijām par kādu konkrētu tēmu, paneļu vadītāji, drukātas programmas un dalībnieku saraksti, organizētas ēdienreizes, uzvalkoti ierēdņi, formālas pieņemšanas un saviesīgas sarunas.

Krista Baumane, www.politika.lv/blogi/index.php?id=60601&&stp=1

Tik tiešām - tā bija neformāla konference 3 dienu garumā ar vairāk kā 500 dalībniekiem no Austrumeiropas un Baltijas valstīm. Pārsteidza augstais organizēšanas līmenis, par ko paldies organizatoriem. Sestdienas rītā dalībnieki aizpildīja sešu paralēlo sesiju telpu grafiku ar prezentācijām, un katrs varēja atrast atbilstošas tēmas visas dienas garumā.

Tēmas, kas izraisīja interesi

Lauris Liberts par Draugiem.lv - prezentācija, kurā Lauris atskatījās uz draugiem.lv sākumu, tagadni, un nedaudz arī nākotni, kā arī veiksmēm un neveiksmēm. Būtiskākais šajā prezentācijā - skaitļi un statistika. Vai zinājāt, ka no vairāk kā 2 miljoniem reģistrētu lietotāju no Latvijas ir «tikai» ~ 800 tūkstoši un attēlu galerijās ir izvietoti 36 (!) miljoni attēlu?

Marta Krivade par Tribine.lv - galvenais jautājums uz ko centās atbildēt Marta Krivade bija, kā motivēt cilvēkus rakstīt un aktīvi piedalīties pilsoniskajā žurnālistikā, ne tikai patērēt lielo ziņu aģentūru un portālu ziņas. Prezentācijas laikā izskanēja arī būtisks apgalvojums, ka liela daļa Latvijas blogeru raksta tikai par tech lietām un ipodiem, vairāk par bloga apmeklējuma statistiku nekas neinteresē. Reizēm daļēji tam piekrītu.

Dainis Zariņš «What Makes a Succesful Website?» - iesaku! Labi padomi tam, uz ko ir jātiecas mājas lapas veidošanā un kādi ir būtiskākie veiksmes kritēriji.

Citas prezentācijas meklējiet Barcamp.lv

Bibliotēkas Web 2.0 pasaulē

Savā prezentācijā klausītājus iepazīstināju ar terminu Bibliotēka 2.0, kā arī sniedzu savu komentāru par Bibliotēka 2.0 tendencēm Latvijā. Papildus iepazīstināju ar Latvijas bibliotēku blogosfēru. Būtiskākā atziņa pēc diskusijām ar klausītājiem - esošajiem bibliotēku elektroniskajiem katalogiem ir lielas problēmas ar lietojamību. Lietotāju pieredze šobrīd aug straujāk nekā katalogi spēj attīstīties, kas rada negatīvas emocijas lietojot sistēmas, kurās nav tīmeklī pierastās funkcionalitātes. AquaBrowser ir nākotne?

Barcamp Baltics 2008

Vizuālie ieskati no konferences apskatāmi Flickr galerijā: www.flickr.com/photos/janisz/sets/72157603877134268/

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​02/​12/​prezentacija-par-biblioteka-2-0-barcamp-baltics-2008/​trackback/