By Jānis Ziediņš, 11 years and 4 months ago

Bezvadu internets pieejams visā Latvijā bez maksas

Līdz marta beigām visās Latvijas publiskajās bibliotēkās būs pieejams (un lielākajā daļā jau ir) bezvadu internets. Uzreiz gribu uzsvērt vārdus - «visās» un «publiskajās». Publiskās bibliotēkas Latvijā vairāk kā 800 vietās - visās pilsētās, pagastu centros, līdz ar to var uzskatīt, ka bezvadu internets ir pieejams ikvienā vietā, arī tālākajos valsts nostūros. Protams, daļā gadījumu tas būs pieejams tikai bibliotēkas iekštelpās, bet būs daudz vietu, kur bezvadu internets pārklās arī mazu teritoriju ārpusē. Tas atkarīgs no bezvadu piekļuves punkta atrašanās vietas un ēkas būvē izmantotajiem materiāliem, kas var pasliktināt signāla stiprumu. Interneta ātrums dažādās bibliotēkās no 2 līdz 10 Mbit/s, un pieejams par BRĪVU.

Kā lietot - aizbraucam vai aizejam līdz tuvākajai publiskajai bibliotēkai, atrodam bezvadu tīklu ar nosaukumu «Internet», pieslēdzamies, un ... internets ir tavā rīcībā. Publiskās (uzsveru, ka tās nav ne skolu, ne augtskolu, ne speciālas) bibliotēkas meklē Kultūras kartē.

Uzskatu, ka šī ir lieliska iespēja, kas paver plašas interneta lietošanas iespējas arī atrodoties attālākos reģionos, protams, arī jebkurā Latvijas pilsētā.

Ogres novada Ciemupes bibliotēka

 Bezvadu internets par brīvu pieejams arī Ogres novada Ciemupes bibliotēkā..

Šāda iespēja Latvijas iedzīvotājiem tiek nodrošināta ar Bila un Melindas Geitsu fonda līdzfinansējumu. Projektu, kas plašāk zināms kā «Trešais tēva dēls», īsteno Valsts aģentūra «Kultūras informācijas sistēmas».

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​03/​17/​bezvadu-internets-pieejams-visa-latvija-bez-maksas/​trackback/