By Jānis Ziediņš, 10 years and 7 months ago

ELAG 2008: Pirmā diena

Wageninen

Seminārs, kā jau katru gadu, iesākās ar ELAG prezidentes Paula Goossens uzrunu, taču no šīs dienas nedaudzajām prezentācijām visvairāk interesēja Peter van Bohemeen (Wageningen UR bibliotēka) prezentācija «Wageningen bibliotēkas Satura vadības sistēma».

Prezentācijas ievadā pāris slaidu par bibliotēkas mājas lapas un kataloga vēsturi, līdz evolūcijas ceļā nonākts līdz esošajai - library.wur.nl. Tā izveidota 2007.gadā, un pilnībā piemērota bibliotēkas (kā arī universitātes) vajadzībām. Tā iemesla dēļ dizains nav īpaši atraktīvs, taču iespējas lietotājam ir plašas.

Mājas lapā tagad vienuviet integrēts katalogs, datubāzes u.c. noderīga informācija. Sistēma veidota kā komponentu kopums:

  1. maksas komponentes (SFX, Metalib)
  2. izveidotas trūkstošās komponentes
  3. tiek lietotas dažādas atvērtā koda komponentes (libxml, perl, php, mediawiki)

Arhitektūra balstīta uz WebQuery bāzes, kas šajā gadījumā nozīmē, ka visi rezultāti tiek iegūti izmantojot noteiktu URL pieprasījumu formu.

Pieejamās aplikācijas:

  1. WebOPAC
  2. kataloģizācijas modulis
  3. pasūtījumu apstrādes administrēšanas modulis
  4. JAVA cirkulācijas applets
  5. Z39.50 vārteja
  6. OAI-PMH datu apmaiņas protokols

Šāda veida sistēmas uzbūve dod lielas iespējas variēt ar dažādām tehnoloģijām un , taču tai pat laikā nenoliedzami prasa spēcīgu IT nodaļu bibliotēkā.

Protams, neizpalika arī piedalīšanās darba grupā. Kā jau iepriekš rakstīju, esmu pieteicies «Pakalpojumu vērtējums - Kāpēc? Kas? Kā?» Diemžēl apbēdināja mazā atsaucība tieši šai tēmai, tādējādi nācās diskutēt trīs cilvēku sastāvā. No otras puses, tas deva plašas iespējas izrunāt neskaidros jautājumus, apskatīt reālās dzīves piemērus, un izveidot praktisko plānu jaunu pakalpojumu (servisu) ieviešanai. Rīt veidosim prezentāciju, un plānoju to iztulkot latviešu valodā un darīt pieejamu šī bloga lasītājiem.

Rīt, ELAG 2008 otrajā dienā, vairākas man interesējošas prezentācijas saistībā ar Bibliotēka 2.0 tematiku, tāpēc ceru uzzināt interesantas idejas.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​04/​14/​elag-2008-pirma-diena/​trackback/