By Jānis Ziediņš, 10 years and 10 months ago

ELAG 2008: Noslēguma diena

ELAG konferences trešā jeb noslēguma diena ir svarīgākā no visām, jo šajā dienā darba grupas prezentē paveikto. Arī es šoreiz uzstājos kā darba grupas atskaites prezentētājs, un šī bija pirmā publiskā uzstāšanās ELAG konferencē. Prezentācija skatāma zemāk (šobrīd gan vēl angļu valodā, plānoju tuvākajā laikā iztulkot un pievienot papildus komenatārus):

Uzvilkt kurpi citā kājā: lietotāju vajadzības šobrīd un nākotnē (Putting the shoe on the other foot: actual and future user requirements) / Fleur Stigter

Europeana

Šīs dienas, un faktiski arī visas konferences interesantākā prezentācija par Eiropas bibliotēku un jauno kultūras mantojuma projektu Europeana. Eiropas bibliotēku (TheEuropeanLibrary.com) vēl joprojām uztveru ar dalītām jūtām un vienmēr uzdodu jautājumu - vai kāds to lieto? Iespējams, ka es «netrāpu» īstajā mērķauditorijā, un man nav noteikta mērķa portāla apmeklēšanā. Protams, ideja, un arī tehniskais risinājums ir pietiekami labs, bet.. kā saprotu, tad ar jauno projektu Europeana ir plānots ļoti pamatīgi mainīt izstrādes pieeju un saprast tiešās lietotāju vajadzības.

Galvenās atziņas no prezentācijas:

  • jāveic tirgus izpēte
  • jāzin mērķi, ko sasniegt, jābalstās uz lietotāju vajadzībām
  • katru jaunu versiju ir nepieciešams testēt lietotāju vidū
    • dažādas vecuma grupas visā Eiropā
  • Lietotājs ir karalis!

Šobrīd Europeana.eu lapā ir pieejama portāla demo versija (prototips), tomēr gala versijā daudzas no lietām var mainīties. Interesanta šķita atbilde uz kādu jautājumu no zāles - Vai Eiropas bibliotēku likvidēs, un ko darīt tiem, kas tajā aktīvi piedalās? Un atbilde: Eiropas digitālā bibliotēka ir partneris Europeana projektā, līdz ar to tur pieejamās kolekcijas plānots iekļaut jaunajā portālā.

Tomēr, manuprāt, vairāk izskatās, ka par galveno rīku un pieejas punktu tiks virzīts un pozicionēts tieši jaunais portāls.

Kopumā ar šī gada konferenci esmu apmierināts, tomēr biju gaidījis mazliet vairāk informācijas par Web 2.0 rīkiem un tehnoloģijām bibliotēku praksē. Kā izskatās - par to vairāk nākamā gada konferencē ELAG 2009, kura notiks Prāgā jūnija vidū. Iesaku piedalīties arī bibliotēku speciālistiem.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​04/​17/​elag-2008-nosleguma-diena/​trackback/