By Jānis Ziediņš, 10 years and 10 months ago

Atskats uz diskusiju Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

17.aprīlī LNB notika diskusija «Blogi: sērga vai jaunas iespējas?».

Vispirms jau jāteic, ka mazliet pārsteidza interesentu daudzums, kas bija patīkami. Diskusija iesākās ar Ulda Zariņa vispārējām tēzēm par blogiem un blogošanu, un uzsvaru uz to, ka blogs nav tehnoloģijas. Rita Ruduša vairāk pievērsās blogiem par un ap politiku. Šī tēma gan man nebija tik ļoti saistoša, tomēr izvērsās maza diskusija par rakstu patiesumu un uzticamību autoriem.

Veidojot savu prezentāciju biju vairāk domājis par bibliotēku nozarē strādājošajiem. Taču dēļ pietiekami  lielās rezonanses Latvijas blogosfērā, uz diskusiju bija ieradušies diezgan daudz zināmu un mazāk zināmu blogeru. Tas uzstāšanos padarīja grūtāku tieši dēļ sadalītās auditorijas, jo kas citiem bija nezināms, tas otrai daļai jau sen zināms. Tomēr domāju, ka izdevās pastāstīt ko jaunu visām interesentu grupām.

Prezentācija tiešsaistē apskatāma šeit: docs.google.com

Diskusijas laikā sanāca «pārmest» blogeriem, ka tie vairāk raksta par populārām lietām, un ļoti maz ir saites uz mazāk populāriem (šeit domāts - nišas, konkrētas nozares) blogiem. Patiesībā jau viss ir atkarīgs no bibliotēku blogu veidotājiem, kuriem ir jācenšas savu «ziņu pasaulei» radīt interesantu un mazliet emocionālu, ne tikai «tukšas» preses relīzes pārkopēšanu bez pievienotās vērtības. Tām vieta ir mājas lapās. Rakstot regulāri un interesanti, kāds noteikti to pamanīs, un bibliotēka savu ziņu būs nodevusi jau plašākai sabiedrības daļai.

Katrā ziņā, pasākums bija samērā interesants, sākumā mazliet neaktīvs, tomēr uz beigu daļu diskusijas sāka raisīties arvien vairāk, un prieks, ka iesaistījās visas pārstāvētās puses - bibliotekāri, blogeri, arī lasītāji.

Par diskusiju lasiet vairāk arī citos blogos:

Starp citu, pēdējā videokāstā «Ķidājam blogus Nr.9» tiek pieminēts Līgatnes pagasta bibliotēkas blogs, kā arī sniegta informācija par nu jau notikušo diskusiju par blogiem.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​04/​18/​atskats-uz-diskusiju-latvijas-nacionalaja-biblioteka/​trackback/