By Jānis Ziediņš, 10 years and 8 months ago

Konference Culture Online

6.jūnijā piedalījos konferencē Culture OnLine, kas notika Brdo, Slovēnijā. Konferences rīkotāji - Slovēnijas Kultūras ministrija un Slovēnija kā Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

culture online

Viens no konferences galvenajiem uzdevumiem ir atrast digitālā kultūras satura mijiedarbību ar Web 2.0 tehnoloģijām, un to iespēju izmantošana.

Noklausījos un noskatījos lielāko daļu no prezentācijām, taču diemžēl te jāmin mīnuss organizēšanā, jo konference tika sadalīta divās sesijās, un prezentācijas nenotika vienā un tajā pašā laikā (kā tas bija Barcamp Baltics), līdz ar to nebija iespējams apmeklēt precīzi laikā otrā zālē notiekošās.

Vairākās prezentācijās tika uzsvērta jaunā Eiropas projekta Europeana nozīme kultūras mantojuma digitalizēšanā un saglabāšanā.

Europeana will launch in November 2008, bringing you digitised books, films, paintings, newspapers, sounds and archives from Europe's greatest collections.

Prototips tiks prezentēts 2008.gada novembrī, un tajā būs pieejami 2 miljoni digitālo objektu, taču līdz 2010.gadam to skaits sasniegs jau 6 miljonus. Demo versija izskatās labi, bet gaidu reālu versiju, lai varētu pārbaudīt praksē lietojamību un noderīgumu.

Interesanta bija Susan Hazan prezentācija «Web 3.0? Peering down the Wormhole». tajā autore pārskatīja populārākos Web 2.0 servisus, minēja piemērus, un mēģināja parādīt to, ka arī kultūras nozare var jaunās tehnoloģijas izmantot savā labā. Piemēram, Bruklinas muzeja Flickr galerija , Izraēlas muzeja Facebook profils u.c. Ideoloģijai  par jauno Web 2.0 tehnoloģiju izmantošanai ne tikai privātām vajadzībām, piekrītu arī es, un tāpēc ceru, ka izdosies noorganizēt BibCamp, kurā to varēs parādīt.

Projekta Minerva EC darba grupa ir izstrādājusi kārtējo noderīgo rokasgrāmatu «Handbook on cultural web user interaction» (Rokasgrāmata par kultūras satura tīmekļa lietotāju mijiedarbību). Šobrīd tā ir draft versija, un angļu valodā, taču domāju, ka nākotnē būs pieejama arī latviski. Iepriekš jau esmu rakstījis par rokasgrāmatu «Kultūras satura interneta lapu kvalitātes principi».

Daļu no prezentācijām un konferences programmu var skatīt lapā www.ekultura.si

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​06/​12/​konference-culture-online/​trackback/