By Jānis Ziediņš, 11 years ago

Digitalizētie Dziesmu svētki

Tuvojoties XXIV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkiem Latvijas Nacionālā bibliotēka izveidojusi jaunu digitālo kolekciju „Latviešu Dziesmu svētki (1864–1940)».

Latviešu Dziesmu svētki (1864–1940)

dziesmusvetki.lndb.lv

Kolekcijas tīmekļa vietne veidota lietotājam patīkama, un ērti lietojama. Sākumā pārsteidz mazais digitalizēto objektu skaits, bet apskatot tos tuvāk, kļūst skaidrs, ka par objektu tiek saukta arī pilnībā digitalizēta grāmata (piemēram, Valentīna Bērzkalna grāmata «Latviešu dziesmu svētku vēsture: 1864-1940» satur 559 lpp) . kopumā digitalizētas ir 19 grāmatas. Būtiski, ka tās ir pieejamas PDF formātā, un tajās var veikt informācijas meklēšanu pilnā tekstā. Visi objekti apskatāmi pa laika periodiem, vai vienā kopējā lapā «Digitālie objekti».Visus objektus ir iespējams arī komentēt.

Šoreiz komentāri varētu būt īpaši noderīgi, jo kolekcijā iekļauti daudzi neatpazīti attēli, par kuriem bibliotēkai nav gandrīz nekādu ziņu: ne par vietu, ne attēlā redzamajām personām, ne precīzu fotogrāfijas uzņemšanas datumu, tāpēc priecāsimies par jebkuru norādi un atšifrējumu, ko saņemsim no saviem lasītājiem!

Artūrs Žogla, Dziesmu svētki digitālajā bibliotēkā

Kopumā šī kolekcija vērtējama ar pozitīvu zīmi esošajā Dziesmu svētku noskaņā, tikai nedaudz pārsteidz tas, ka nav nevienas digitalizētas audio (un/vai video) datnes. Dziesmu svētki tomēr asociējas ar skaņu, un būtu interesanti paklausīties koru dziedājumu no 1933.gada Dziesmu svētkiem.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​06/​25/​digitalizetie-dziesmu-svetki/​trackback/