By Jānis Ziediņš, 10 years and 10 months ago

Amazon.com citā «iepakojumā» jeb zoomii.com

Projekta ideja tā autoram Chris Thiessen ir pavisam vienkārša - attēlot Amazon.com pieejamās grāmatas grāmatu plauktos, sadalītas pa tēmām, kā arī izmantot esošo lietotāju pieredzi no Google Maps. Tādējādi ir radīts interfeiss, kurā lietotājs redz grāmatu vāciņus, sakārtotus plauktā, kā arī var tās pievienot iepirkumu sarakstam, un pēc tam no Amazon.com iegādāties.

Zoomii.com

 zoomii.com

Lietotājs, izmantojot zoomii.com iespējas, var gan pietuvināt, gan attālināt, gan pārvilkt šos virtuālos grāmatu plauktus. Papildus ir iespējams veikt meklēšanu, kategoriju pārlūkošanu un pārvietošanos uz izvēlēto. Ja kāda grāmata iepatikusies, to var aplūkot tuvāk.

zoomii.com

Tiem lietotājiem, kas ir izmantojuši Google Maps, lietošana problēmas neradīs, taču āri pārējiem tā būs gana intuitīva un saprotama. Kā vienu no trūkumiem var uzskatīt grāmatu piedāvājumu - kopējais pieejamais apjoms ir no 45'000 līdz 175'000.

Vai kas līdzīgs ir iespējams bibliotēkās?

Richard Wallis sava bloga ierakstā If Google Maps had built a bookstore - Zoomii ir izteicis interesantu domu par zoomii.com līdzīga interfeisa pielietojumu - šādā veidā varētu tikt attēlots bibliotēkas elektroniskais katalogs. Vienīgā, un arī lielākā problēma ir tā, ka bibliotēkām nav pieejami visu grāmatu vāciņi. Grūti pateikt cik ļoti es būtu pārsteigts ieraugot šāda veida elektronisko katalogu, bet domāju, kā šāds noteikti varētu būt viens no nākotnes veidiem kā piedāvāt bibliotēkas pakalpojumus.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​07/​01/​amazon-com-cita-iepakojuma-jeb-zoomii-com/​trackback/