By Jānis Ziediņš, 10 years and 5 months ago

BibLog.lv - jauna blogošanas iespēja bibliotēkām

12.septembrī, dienā, kad notika pirmais BibCamp, tika publiskots jauns blogu veidošanas serviss BibLog.lv, kas paredzēts  bibliotēkām un bibliotekāriem.

Biblog.lv

Ideja par šādu specializētu vietni, kur veidot blogus un apvienot tos zem vienas sistēmas bija radusies sen, taču realizēta tika tikai tagad. Viena no būtiskākajām atbildēm uz jautājumu kāpēc - radīt konkrētai nozarei pievilcīgu sistēmu, kur blogot.

BibLog.lv blogošanas sistēma ir izveidota speciāli bibliotēkām, bibliotēku darbiniekiem, kā arī ar bibliotēku nozari saistītām lietotāju grupām. Lietotājs, reģistrējoties šajā sistēmā, piekrīt šiem noteikumiem. Ja tie tiek pārkāpti, administratoram ir tiesības liegt pieeju sistēmai, kā arī dzēst izveidoto blogu.

biblog.lv/noteikumi/

Blogu sistēma veidota uz pasaulē plaši pazīstamās Wordpress MU programmatūras bāzes, un tiem lietotājiem, kas ir pamēģinājuši Wordpress.com iespējas, sistēma būs jau zināma. Šobrīd BibLog.lv piedāvā pamata funkcionalitāti - iespēju izveidot blogu, rakstīt jaunu informāciju, nomainīt dizainu, kā arī izmantot administrēšanas sistēmu, kas pieejama latviešu valodā. Tuvākajā nākotnē plānots izveidot palīdzības sadaļu par sistēmas lietošanu, taču jau tagad neskaidrību gadījumā lietotāji var rakstīt e-pastu.

Sāc blogot tūlīt - www.biblog.lv un izveido blogu tavsnosaukums.biblog.lv

Prezentāciju par BibLog.lv izveidošanu var apskatīt www.slideshare.net/janisz/bibloglv-presentation

Par blogu sistēmas uzturēšanu, idejas atbalstīšanu un sadarbību tehniskajos jautājumos paldies Atomam no tups.lv

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​09/​18/​biblog-lv-jauna-blogosanas-iespeja-bibliotekam/​trackback/