By Jānis Ziediņš, 10 years and 8 months ago

BibCamp 2 aizvadīts veiksmīgi

5.novembrī LU Sociālo zinātņu fakultātē notika BibCamp 2 ne-konference. Atšķirībā no pirmā BibCamp/BridgeCamp pasākuma, šis bija orientēts vairāk uz bibliotēku nozares speciālistu iesaistīšanos, taču netrūka arī citu nozaru pārstāvju un IT profesionāļu.

Ne-konferences sākums bija diskusija par nākotnes lasītāju, un tā piesaistīšanu. Tā izvērtās interesanta, iesaistoties arī dalībniekiem no zāles. No pamattēmas par lasītāju tagad (kurš publiskajās bibliotēkās ir ar ļoti dažādām vēlmēm) un nākotnē diskusija aizvirzījās līdz tēmai par draugiem.lv labo un slikto ietekmi, un bibliotēku lielo iespēju apmeklētāju piesaistē, it īpaši bērnu. Jau agrāk esmu rakstījis (lasi šeit - Kāpēc bibliotēkām ir jābūt portālā draugiem.lv) par vienu no potenciālajiem veidiem kā izmantot draugiem.lv lielo apmeklētāju skaitu, un domāju, ka šī diskusija noteikti radīja  pārdomas un jaunas idejas. Arī man.

Vēl viens no diskusijā izskanējušiem viedokļiem bija par to, ka bibliotēkām ir vairāk nepieciešams pētīt tieši attālinātos lietotājus, jo fiziskie bibliotēkas apmeklētāji tiek regulāri aptaujāti, un tiek izzinās to vēlmes, taču faktiski nekādas informācijas nav par tiešsaistes esošos un potenciālo bibliotēkas apmeklētāju.

BibCamp 2 laikā tika prezentētas 14 prezentācijas, no kurām divas prezentēju pats, bet ar trijām (!) uzstājās Raimonds Simanovskis. Īsti nevarēšu atbildēt uz jautājumu, kuras no tēmām patika labāk, jo interesēja visas (kas arī bija viens no dalībnieku pārmetumiem, ka nebija iespējams pabūt 3 vietās vienlaicīgi), tāpēc prezentāciju laikos pārvietojos no vienas telpas uz otru, iegūstot pa informācijas gabaliņam no vairuma prezentāciju.

Viena no prezentācijām ar kuru uzstājos, bija jau iepriekšējā pasākumā prezentētā par BibLog.lv blogošanas platformu (prezentācija šeit), taču otra bija par Ogres Centrālās bibliotēkas jaunās mājas lapas versiju. Plašāks raksts vēl gaidāms.

Kopumā ne-konferencē piedalījās vairāk kā 100 dalībnieki, kuriem vēlos pateikt paldies aktīvo līdzalību, kā arī noteikti paldies visiem prezentāciju autoriem. Ar prezentācijām variet iepazīties www.bibcamp2.biblog.lv/prezentacijas/ un pāris foto iespaidi pieejami šeit picasaweb.google.com/janisz/BibCamp2

Starp citu, krizdabz (viņš bija tas, kas stāstīja par RSS iespējām) jau arī uzrakstījis savas pārdomas par BibCamp 2.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​11/​06/​bibcamp-2-aizvadits-veiksmigi/​trackback/