By Jānis Ziediņš, 10 years and 8 months ago

Europeana.eu portāls atklāts [papildināts]

Diemžēl nākas šo rakstu papildināt ar ziņu, ka Europeana šobrīd nav pieejama. Oficiālā informācija:

The Europeana site is temporarily not accessible due to overwhelming interest after its launch (10 million hits per hour).

Lielās lietotāju intereses dēļ, sasniedzot 10 miljonus pieprasījumu stundā jeb  2777 pieprasījumus sekundē (salīdzinoši - puse no šī bloga apmeklējuma mēnesī), Europeana portāls īslaicīgi nav pieejams, un ir plānots, ka tas atkal sāks darboties decembra vidū.

---

Oficiālā Europeana.eu portāla prezentācija ir paredzēta tikai rīt, 20.novembrī, bet tīmekļa vietne ir pieejama pilnā apjomā jau šovakar.

Europeana.eu

Pirms vairāk kā mēneša izdevās apskatīt pirmo nepublisko prototipa versiju, tad šobrīd tā jau ir publiska. Būtiskākā izmaiņa ir tā, ka portāls ir pieejams arī latviešu valodā, līdz ar to ir radīta laba iespēja iepazīties ar Europeana projekta iespējām un vēsturi.

Europeana.eu joma ir idejas un iedvesma. Tā nodrošina sasaisti ar 2 miljoniem digitālo vienību.

  • Attēliem – gleznām, zīmējumiem, kartēm, fotogrāfijām un muzeju eksponātu attēliem
  • Tekstiem – grāmatām, laikrakstiem, vēstulēm, dienasgrāmatām un arhīvu dokumentiem
  • Skaņu – mūziku un mutvārdu tekstiem cilindros, lentēs, diskos un radio raidījumos
  • Video ierakstiem – filmām, ziņu izlaidumiem un TV raidījumiem

www.europeana.eu/portal/aboutus.html

Būtiskākais, kas jāatceras potenciālajiem lietotājiem - šī portāla versija ir strādājošs prototips, lai parādītu iespējas un potenciālu, taču Europeana versija 1.0 tiek veidota un uzsāks darbību 2010. gadā, ar saitēm uz vairāk nekā 6 miljoniem digitālo objektu.

Portālā ir iespējams reģistrēties, līdz ar to var saglabāt veiktos meklējumus, tagus un interesējošos objektus. Meklēšana gan darbojas salīdzinoši lēnu, kā arī citas iespējas brīžiem nav pietiekami ātras, bet tā kā produkts ir beta stadijā, tad to var pieņemt kā realitāti, un ar cerību, ka vēlāk viss darbosies ātri.

Vēl pirmajā lapā ir pieejami pieci nejauši objekti, kā arī nejauši (vai pēdējie) lietotāju meklējumi, un jebkuru atrasto objektu var apskatīt tā oriģinālvietā (saite uz resursu).

Noteikti pievienojos šim moto «Šī ir Europeana - vieta iedvesmai un idejām. Meklē Eiropas kultūras kolekcijās, ieskaties citu lietotāju meklējumos un dalies savos atklājumos», un iesaku iepazīties ar nākotnes iespējām jau tagad - www.europeana.eu

Papildināts

Sakarā ar lielo lietotāju interesi, piekļuve Europeana ir apgrūtināta, tāpēc iespējams brīžiem nevar to atvērt, vai darbības ir ļoti lēnas. Cerams, ka izstrādātāji šo problēmu tuvākajā laikā novērsīs. Interesanti gan būtu uzzināt, cik «liela» ir cilvēku interese.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2008/​11/​19/​europeana-eu-portals-atklats/​trackback/