By Jānis Ziediņš, 10 years and 5 months ago

Filmas.lv - Latvijas filmas Latvijas bibliotēkās

Jau no janvāra vidus Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās testa režīmā ir pieejams portāls www.filmas.lv.

filmas-logo

.. ikviens bibliotēkas apmeklētājs visā Latvijā var bez maksas noskatīties filmas, kas atlasītas pēc kvalitātes kritērijiem (izlasē iekļauti darbi, kas nominēti vai apbalvoti Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps). Pirmajā izlasē iekļautas 70 filmas – animācija, spēlfilmas un dokumentālais kino -, filmu krājums tiks pakāpeniski papildināts.

www.kis.gov.lv/lv/c1/n648/

Šodien, 17.februārī Rīgas Kino muzejā notika portāla atklāšana. Zemāk (amatier)video no preses konferences ar NKC direktores Ilzes Gailītes Holmbergas uzstāšanos.

Uzskatu, ka projekts ir, un būs veiksmīgs, sniedzot iespēju Latvijas filmas redzēt bez maksas un visā Latvijas teritorijā. Ja šobrīd tās tiek iekļautas vadoties pēc viena kritērija, tad nākotnē būs pieejamas arī vecās, digitāli restaurētās filmas, kā piemēram, «Limuzīns Jāņu nakts krāsā». Tas vēl vairāk varētu palielināt interesi gan par bibliotēkām kā informācijas centriem, gan Latvijas filmām, un kultūras mantojumu.

Projektu realizēja  v/a Nacionālais kino centrs un v/a Kultūras informācijas sistēmas.

Papildus informācija

17.02.2008. LNT 900 sekundes raidījuma sižets: Bibliotēkās bez maksas var skatīties Latvijas filmas

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2009/​02/​17/​filmaslv-latvijas-filmas-latvijas-bibliotekas/​trackback/