By Jānis Ziediņš, 10 years and 4 months ago

YouTube.com portāls Latvijā ir nelegāls

Šoreiz nespēju vienaldzīgi noskatīties uz ziņu kā AKKA/LAA pārstāve Agnese Kārše informē, ka pasaulē populārākais portāls YouTube.com Latvijā ir nelegāls, jo nav noslēdzis līgumu ar AKKA/LAA par darbu izplatīšanu.

Leta Video sižets «Pārpublicējot video no „YouTube.com», dabū pa kaklu no AKKA/LAA»

Pēc AKKA/LAA domām un likuma normu piemērošanas (kuru patiesībā nav, jo «internets ir jauns medijs»), lietotājiem nav tiesības izvietot klipus savās mājas lapās, blogos un citās vietnēs, jo šajā gadījumā publicētā darba skatīšanās un klausīšanās nenotiek YouTube.com portālā. Esot atļauts lietot saiti uz konkrēto klipu, lai gan arī embbedots video (iekļauts kods ar straumējuma norādi, kura atrodas uz YouTube/Google serveriem) savā būtībā ir saite uz konkrēto klipu, ko lietotājs redz izmantojot savu Flash programmnodrošinājumu.

Būtībā, ja viss portāls tiek pasludināts par nelegālu, tad arī manis filmēti, augšupielādēti, un manā blogā ievietoti klipi ir nelegāli, un, lai man nebūtu jāmaksā atlīdzība, palūgšu nevienam šos klipus neskatīties, izmantojot manu blogu.

Mani interesē arī draugiem.lv rīcība/vai komentārs pēc šīs diskusijas, jo pavisam nesen tika ieviesta iespēja, ka dienasgrāmatās publicētās saites uz youTube.com automātiski tiek pārveidotas par embbedotu klipu, kas būtībā ir pret manu gribu. Vai AKKA/LAA rakstīs vēstules visiem dienasgrāmatu autoriem?

Latvijas internets ir ļoti sakustējies par šo tēmu, un vēl var raksta: pods.lv, krizdabz.lv, laacz.lv, sapnis.com, un citi (iz Nekur.lv meklēšanas), kā arī TvNet, Apollo.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2009/​03/​18/​youtube-portals-latvija-ir-nelegals/​trackback/