By Jānis Ziediņš, 9 years and 9 months ago

Blogi pret tradicionālajiem medijiem

Varu godīgi atzīties, ka no rītiem TV skatos LNT «900 sekundes», bet vakaros biežāk iznāk skatīties LNT ziņas. Tomēr dažreiz TV ziņu vakars beidzas ar LTV «Panorāma». Un kāpēc? Tāpēc, ka LTV Ziņu dienests, un tai skaitā arī pieminētais raidījums «Panorāma», jau kādu laiku atpakaļ ir uzsākuši masīvu «iebrukumu» interneta vidē.

Šķiet, ka viss sākās ar «Panorāma» Twitter profilu (twitter.com/ltvpanorama), vēlāk pievienojot arī YouTube kanālu (www.youtube.com/ltvpanorama), un LTV Ziņu dienesta blogu (blog.ltvzinas.lv). Visu šo vietņu profili tiek diezgan intensīvi reklamēti ik vakara Panorāmas laikā, un kas būtiskākais - arī regulāri atjaunoti.

Un šeit veidojas tāds aplis - es izlasu Panorāmas Twitter ziņu par kādu man interesējošu jaunumu, kas vakarā tiks rādīts pārraidē, un to arī noskatos. Bet, ja tas kādu iemeslu dēļ neizdodas, jau tajā pat vakarā, vai nākamajā dienā konkrēto sižetu noskatos YouTube kanālā. Līdz ar to, lai arī netieši, esmu kļuvis par Panorāmas skatītāju.

Ļoti būtiski ir tas, ka izvietotie sižeti Panorāmas Youtube kanālā ir pieejami ilglaicīgi, tādējādi tos var noskatīties jebkurā laikā vēlāk un cik reizes vien vēlamies. Viens no video, uz kuru gribu vērst uzmanību, ir Panorāmas Fokusa jautājums - Vai blogeri izkonkurēs žurnālistus?

Nedomāju, ka blogiem izdosies pilnībā izkonkurēt tradicionālos medijus, taču tie būs (un jau ir) pietiekami būtisks konkurents ziņu izplatīšanas ātrumā un viedokļa paušanā. Tāpēc Panorāmas veids, kā darboties (un arī sadarboties, komunicēt) interneta vidē, ir labs piemērs kā iespējams noturēt un piesaistīt jaunus skatītājus.

Šādu vai līdzīgu pieeju var izmantot arī bibliotēkas, un par šo tēmu pirms vairāk kā gada sagatavoju prezentāciju «Sasniedz nesasniedzamo» www.slideshare.net/janisz/sasniedz-nesasniedzamo-presentation

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2009/​10/​20/​blogi-pret-tradicionalajiem-medijiem/​trackback/