By Jānis Ziediņš, 9 years and 7 months ago

Kāda lietotāja pieredze ar Amazon Kindle

Paredzu, ka noteikti paies vairāki gadi līdz e-grāmatu lasītāji kļūs pieejamāki un ikdienišķāki. Šobrīd uz tiem skatos ar zināmu skepsi, taču tas nenozīmē to, ka viedoklis nevar mainīties.

Līdz ar to ļoti priecājos par sivens rakstu «Amazon Kindle izmantošanas pieredze», kas deva pirmo nopietno ieskatu par pozitīvo un negatīvo, kā arī iespēju uzdot vienmēr interesējošo jautājumu - vai lasot e-grāmatu nav nepieciešamība pēc lapas pāršķiršanas sajūtas?

sivens raksta:

Novembra sākumā saņēmos un beidzot izlēmu: man būs Amazon Kindle! Elektroniskais grāmatu lasītājs. Kas tas tāds, kā to dabūt un kā lasās grāmatas ar 21. gs. tehnoloģijam – par to arī šis stāsts.

sivens.wordpress.com/2009/12/11/amazon-kindle-izmantosanas-pieredze/

No komentāriem:

Par to pāršķiršanu sākumā ir dīvaina sajūta, bet ne nepieciešamība. Ar laiku pat šķiet tikai loģiski, ka ir tikai viena virsma, uz kuras ir teksts un nav pārāk bieži jāgroza galva skatoties te uz labo, te uz kreiso grāmatas atvēruma pusi.

...

No tādām fiziskās pasaules lietām, kas saista grāmatu lasīšanā: arī Kindle (vismaz kopā ar ādas vākiem) ir specifiska smarža un ādas vāku atvērums rada papildus sajūtu, ka tu it kā turi rokās «šķirstāmu grāmatu».

Vienīgā fizisko grāmatu sajūta, kas man mazliet pietrūkst ir tīri fiziski sajūtamais grāmatas lasījuma progress, ka, teiksim, kreisajā atvēruma pusē ir 3cm bieza lappušu čupiņa un labajā – tik pāris milimetri. Tāda tīri fiziska sajūta, ka tu tūlīt, tūlīt būsi pieveicis vienu biezu grāmatu.

Protams, ka Amazon Kindle nav vienīgais tirgus spēlētājs (e-grāmatu lasītāju saraksts vikipēdijā), taču tas, kopā ar Amazon.com veikalu ir nopietns konkurents pārējiem.

Papildus informācijai un viedokļu dažādībai var izlasīt arī šo rakstu par citas e-grāmatu lasīšanas ierīces izvēli asmodeus.lv/2009/07/13/lasisanas-paradumu-mainisana-jeb-pariesana-uz-e-gramatu-lasitaju/

Tāpat ticu tam, ka kaut kādā brīdī arī bibliotēkām vajadzēs šajos procesos iesaistīties arvien vairāk, ne tikai digitalizējot, bet arī piedāvājot šos digitalizētos materiālus «piegādāt»  e-grāmatu lasīšanas ierīcēm.

No comments

Be the first to write a comment on this post.

Write a comment

If you want to add your comment on this post, simply fill out the next form:

* Required fields

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>.

No trackbacks

To notify a mention on this post in your blog, enable automated notification (Options > Discussion in WordPress) or specify this trackback url: http://​www.b20.lv/​2009/​12/​17/​kada-lietotaja-pieredze-ar-amazon-kindle/​trackback/